جهان پساکرنا (نگاهی به جهان پس از کرنا )
13 بازدید
موضوع: حقوق
👌نگاهی دیگر به جهان👌
بر اساس خبری تایید نشده ، در حالی که همه جهان درگیر ویروس کرونا شده است، اتیوپی شاهد ظهور ویروس کشنده‌تری است که تا کنون جان بیش از دو هزار نفر را در این کشور گرفت. مبتلایان به این ویروس که هنوز هیچ اطلاعی درباره آن وجود ندارد و نامی برایش تعیین نشده، دچار خونریزی از چشم، دهان و بینی شده و جان می‌بازند.

به گزارش وبگاه dailymedicalinfo مردم کشور آفریقایی و فقیر اتیوپی در پی مرگ چند هزار شهروند این کشور به دلیل یک بیماری ناشناخته در ترس و نگرانی شدید به سر می‌برند. در افرادی که به این ویروس مبتلا می‌شوند، سفیدی چشم به رنگ زرد تغییر کرده و کف دستانشان نیز زرد می‌شود.پس از مدتی چشم، دهان و بینی این افراد خونریزی کرده و به بی‌خوابی و بی‌اشتهایی مبتلا شده و پس از آن می‌میرند

سفارت ایران در اتیوپی این خبر را تایید ننموده است

صرف نظر از صحت وسقم این خبر ، یک موضوع متواتر شده وآن گسترش آزمایشگاهای بیومیکروبی امريكا در سراسر جهان  و منطقه ؛ مانند گرجستان و حتی داخل آمریکا مانند ازمایش ویروس ایدز بر روی" زندانیان با حبس ابد" یا ویروس سفلیس بر روی سیاه پوستان ؛ وامروز چه می دانیم دیگر مردمان جهان! سلاح های مورد ازمایش از جنس خطرناک وغیر انسانی. 
خداوند بشر را عزيز افريده است .(ولقد كرمنا بني ادم ).حقوقدانان دنیا  باید با ایده فعال نمودن سازمان های بین المللی و دفاع از حقوق انسان های بی دفاع،  جهان را از شرارتي دیگر نجات داده و گوش جهانیان را  شنوا کنند.
کرنا به هرحال  روزی مهار می شود و تاثیر سوئی بر اقتصاد جهان به بار می آورد امروزه پایه های اخلاقی سپس امنیتی و اقتصادی جهان به لرزه درافتاده است. به نظر باید این واقعه بر معادلات امنیتی هم تاثیر گزار باشد
دکتر محمد امین وحدانی نیا