قفس داغ داغ
10 بازدید
موضوع: تاریخ و سیره


قفس داغ داغ
وقتی صدای پای بهمن از کوچه پس کوچه های خاطره ها به گوش تو می رسد، گویی شهید نواب ها "من البدو" و سردار سلیمانی ها "حتی الحال" و من الختم "حتي الظهور " آمده اند برای بیعت دوباره، برای هشدار و تذکر و یا راه چاره ! 
بهمن که از راه می رسد ، شهیدان پیمان نامه ی خونین شهادت و مجاهدان رنج نامه اسارت شان را برای تجدید امضای تک تک همين ما هاي خفته می آورند تا فراموش نکرده  که باغبانان بي ادعاي  انقلاب ، امام مهربان ،شهدا و ديگر مجاهدان راه حق اند. .او  با همه سخت کوشان بی ادعا رنج ها کشیده اند ،نگاهشان هنوز هم نگران باغ افت زده مان  بر در است. 
امروز 17 بهمن 98 در موزه عبرت خیابان سخایی تهران محدوده میدان امام خمینی( همان زندان ساواک) زمانی که "صندلی داغ" و "قفس هاي كوچک برقی " و سایر ابزار شکنجه بازجوها مانند سیگار داغ وحتی پانسمان ویرانگر بر روی زخم مظلومان در اسارت را می دیدم،  به یاد این افتادم که ای کاش برخی صندلی دولتی ها،  وزرا ونماینده های مجلس و همگان از مسوولین کشوری ولشکری داغ بود ؛ مانند همین صندلی های داغ زندان ساواک !  اندکی داغ تا يادمان نرود كه  پای این میز وصندلی های ریاستی رنج ودردها افریده شده  و جان ها قربانی خدمت بی منت شده است
هر بهمن امام و شهداي نهضت هستند که دوباره بر بال ملائک به دیدارمان می آیند و کوچه های باغمان را پر از نسترن و نیلوفر می نمایند. گام هایشان همه جا یاس می کارد و گل محمدی به جامعه مان هدیه می کند ، انرژی می بخشد وبیدارمان می کند تا به فرمایش رهبر؛  تلاشي خالصانه وپر جوش تر در این زمانه تحریم به پای اسلام، انقلاب و مردم  داشته باشیم."
راستی راز «زیلو های آبی» در کف سلول های زندان  و  زیلوهای ساده و آبی کنونی در بیت رهبر فرزانه انقلاب در حسینی هامام خمینی را فهمیدم که هنوز هم رهبرمان در بند است در بند برخی خواص بی درد ودشمنان کم خرد.
 فاعتبروا يا اولوا الابصار. " 
 خاطره دکترمحمدامین وحدانی
دهه فجر. بهمن.امام. انقلاب. خاطره. عبرت .زندان ساواک